Категорії Інформація
Каси Додати подію
Літній Театр «GORSAD»
Літній Театр «GORSAD»

Знайдено: 0 подій

м. Одеса, вул. Дерибасівська
Літній Театр «GORSAD»

Знайдено: 0 подій

За Вашим запитом нічого не знайдено

Літній Театр «GORSAD» у Одесі: репертуар (2024)

Літній театр в Міському саду - пам'ятка архітектури і символ любові до міста Одеси

Коли приїжджаєш до Південної Пальміри, важко вирішити: куди піти в Одесі? Хочеться подихати повітрям, побути в безпосередній близькості до моря, відвідати театр і погуляти по місту. І все це одночасно. Тоді вибір очевидний: Літній театр Одеса! Розташований  він в Міському саду, найстарішому громадському просторі, недалеко від Морвокзалу.

Перший зелений театр в місті

Ще в XIX столітті тут гуляли ошатні пари, грав оркестр. До речі, пускали на територію по квитках. За вхід потрібно було заплатити 10 копійок, але у цю цієї вартість входила чашка чаю або кухоль пива в ресторані саду. Літній театр Gorsad  був влаштований незабаром після революції, в 1920 році. Як і багато майданчиків того часу, обладнаний він був за принципом зеленого театру: сцена, освітлення і лави просто неба. Варто було тільки купити квиток, увійти в залитий світлом простір, і можна було послухати симфонічну музику або комічні куплети, якими так славиться Перлина біля моря. І зараз, коли вибір розваг великий, часом так хочеться, як в дитинстві або юності, пройтися по парку, з'їсти морозиво і вийти до гучної сцені - подивитися концерт. І так, це не єдиний зелений театр в Одесі, але по-своєму унікальний. Офіційна назва майданчика - "Літній театр Одеської філармонії".

З 90-хх років сцена в Міському саду була повністю занедбана, але після недавньої реконструкції сюди повернулося життя. Довгий час одесити вели боротьбу за збереження Літнього театру і не допустили, щоб в парку побудували розважальний центр. Активні городяни робили все можливе для збереження історичного вигляду цього місця. Адже найстаріший Міський сад Одеси давно отримав охоронний статус. Але території театру, яка була порожньою кілька десятиліть, це нібито не стосувалося.

Бій за театр Одеської філармонії

Земля тут ласа, центр міста, навколо безліч концертних залів, пішохідних зон. Та й Міська рада вже дала дозвіл на будівництво сучасного ТЦ, який знищив би весь архітектурний ансамбль Міського саду  - чергова  громадина зі стандартним набором: кафе, караоке, магазини Одеси. Але ж цей сад - подарунок одеситам від брата засновника міста - Фелікса Де Рібаса. І сталося це ще в 1806 році. Через 200 років Міський сад пережив капітальну реконструкцію, був відновлений унікальний музичний фонтан, з'явилося чимало оригінальних скульптур.

Але територія театру була камінням спотикання, починаючи з 2003 року. Тоді споруди були продані, а ще через 13 років землю під ними передали в оренду під скандальну забудову. У 2017 році одесити вийшли на акцію протесту і голосно заявили: Літньому театру в Міському саду бути!

Новий сезон в Літньому театрі

І ось, нарешті перемога! Восени 2020-го, в рік столітнього ювілею, Апеляційний суд підтвердив статус Літнього театру в списку пам'яток садово-паркової архітектури. 

В 2021 році Літній театр в Міському саду  чекає на новий сезон, вистави просто неба і глядачів, без яких будь-який театр - тільки сцена і стільці. Приходьте до Літнього театру в Міському саду в Одесі і отримаєте все відразу: море, літо, культурні розваги та дотик до історії міста!

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код