Категорії Інформація
Каси Додати подію
Одеський національний академічний театр опери та балету
Одеський національний академічний театр опери та балету

Знайдено: 2 події

м. Одеса, пр. Чайковського, 1
Одеський національний академічний театр опери та балету

Знайдено: 2 події

Детальніше
28 липня
12:00, неділя
Одеса (Україна) 
80 450 80
80-450 ₴
Купити квиток

Одеський національний академічний театр опери та балету у Одесі: репертуар (2024)

Одеський оперний театр ще з часів його побудови називали «примою» серед всіх визначних пам'яток світової культурної спадщини. За своєю архітектурою, технічними даними, плануванням та зовнішнім оздобленням він стоїть поряд з кращими театрами Європи та світу. Авторами проєкту стали віденські архітектори Ф. Фельнер і Г. Гельмер – творцінеперевершених театральних будівель у багатьох містах Європи.Будівництво тривало три роки і завершилося у вересні 1887 року.  

Театр неодноразово очолював популярні світові і загальнонаціональні рейтинги; авторитетний журнал Forbes включив будівлю Одеської опери до переліку 11 найцікавіших пам'яток Східної Європи. У 2022 році театр отримав «Оперний Оскар» – найвідомішу премію International Opera Awards в номінації «Кращий театр». Нещодавно театр, як частину «Історичного центру міста-порту Одеса», було внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Прекрасні форми обумовили  й прекрасне змістовне наповнення. На одеській сцені виступали всесвітньо відомі українські та зарубіжні майстри. Серед них С. Крушельницька, І. Паторжинський, М. Гришко, З. Христіч, Б. Руденко, П. Вірський, І. Мойсеєв, М. Литвиненко-Вольгемут, М. Огренич, Р. Сергієнко, Т. Руффо, М. Баттістіні, М. Кабальє та багато інших. Саме тут, вперше в Україні, прозвучали такі відомі й популярні опери, як «Севільській цирульник» Дж. Россіні, «Лючія ді Ламмермур», «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Тоска» Дж. Пуччіні.

Сучасний репертуар театру - це понад 80 вистав: світових шедеврів оперного та балетного мистецтва, творів вітчизняних авторів та ексклюзивних концертних програм; це - міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», який за  7 років поєднав в українському мистецькому просторі дванадцять країн світу; це -  спеціальна освітньо-мистецька програма для наймолодших глядачів і альтернативний арт-простір «Бельетаж-імпереза».

Визнанням міжнародної популярності Одеського національного академічного театру опери та балету є  численні гастролі  нашої трупи до різних країн світу: Італії, Іспанії, Польщі, Нідерландів, Бельгії, США, Японії, КНР, Греції, Португалії, Молдови та інших країн.

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код